Pisanie dla dzieci jest wyjątkowym wyzwaniem. Tym bardziej, gdy chodzi o myśl społeczną świętego papieża Jana Pawła II. Mały czytelnik jest niezwykle wymagający. Dlatego dobra książka dla dzieci w każdym czasie jest godna pochwały i dowartościowania. 

Nie wszystkie dzieci mają komfort posiadania książek. Mogłem się o tym przekonać, pracując jako nuncjusz apostolski w Rwandzie, Laosie, Birmie, Tajlandii czy niedawno w Indiach. Dlatego cieszy mnie fakt, że polskie dzieci mają to szczęście. 

Jako przedstawiciel papieża Franciszka, wyrażam zadowolenie, że mgr Joanna Sobczyk-Pająk, krakowska artystka, zawodowy fotograf, i ks. prof. Robert Nęcek, wykładowca akademicki, podjęli się pięknego dzieła i napisali książkę zatytułowaną: Człowiek o wielkim sercu. O Janie Pawle II dla dzieci, przybliżając dzieciom sylwetkę wielkiego polskiego papieża w kontekście jego następców, Benedykta XVI i Franciszka. 

Autorom pragnę pogratulować przedsięwzięcia, wydawnictwu dziękuję za wydrukowanie i promocję książki, a najmłodszym Czytelnikom i ich Rodzicom życzę porywającej lektury. 

X Salvatore Pennacchio 

Nuncjusz Apostolski w Polsce

Audycja w Radiu Kraków